Exekutor a blokování účtu manželky - co je možné a co ne?

dobrý den mám nepřednostní pohledávku a na začátku května mi došlo vyrozumění o exekuci a splácení z jiných zdrojů a zablokovaly manželce účet. Zaslechl jsem, že od ledna 2016 to již není možné, když nejsem majitel účtu já účet v bance nemám a výplatu dostávám od zaměstnavatele kromě stržených pohledávek na jinou exekuci. Chci se zeptat jestli má exekutor právo zablokovat tento účet od manželky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

1) pokud si výplatu necháváte posílat na účet manželky (nebo na účtu manželky máte uloženy jiné své peníze), pak exekutor účet zablokovat může. Stejné je to s účtem kohokoliv jiného - Vašich dětí, kamarádů, atd. - jakmile si u nich cíleně budete přechovávat své peníze (a tím se snažit vyhnout exekuci), blokace účtu na sebe nenechá dlouho čekat

2) nemáte-li s manželkou rozdělené (zúžené) společné jmění manželů, pak nezapomeňte, že za závazky jednoho ručíte oba dva. Tedy pro Váš dluh mohou výplatu obstavit i Vaší manželce.