Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1416, Dotaz v bankovní poradně

Banka zrušila můj běžný účet bez upozornění a nyní mi zadržuje peníze - co dělat?

Dobrý den. Banka mi bez mého vědomí a předchozího upozornění zrušila běžný účet z interních důvodů. K tomuto došlo 26.5. v 01.04 hodin ráno. Když jsem tuto skutečnost zjistil kontaktoval jsem banku s tim, že čekám v těchto dnech platbu od odběratele. Pracovnice mi na muj dotaz odpověděla, že jakýkoliv příchozí platba se vrátí odesílateli. Kontaktoval jsem tedy odesílatele, kterého jsem seznámil s nastalou situací. V utery 27.5. Mé kontaktoval odesílatel s tim, že platba se mu nevrátila. Kontaktoval jsem tedy mou banku kde jsem se dozvěděl, že platba se mi připsala na muj běžný účet dne 27.5. Který byl ale podle banky zrušen ke dni 26.5. Ted jsem v situaci kdy mi banka sdělila, že mi zůstatek pošle po uplynutí lhůty 30ti dnu na muj účet do jine banky. Banka mi tedy zadržuje skoro 250 tis. Který ji nepatří. Já jsem uplne bez penez nemám na zboží a materiál který potřebují k menu podnikání. Poraďte mi prosím jak mohu postupovat. Živim rodinu a mam 300 korun v kapse. Dekuji

Dobrý den,

o jakou se jedná banku?

Banka Vám nemůže zrušit účet bez předchozího oznámení předem (zpravidla 30 dní), nedošlo-li zvaší strany k porušení smluvních podmínek (např. neuhrazený dluh). Je-li tedy z Vaší strany vše ok, žádejte po bance okamžitou nápravu (znovu-otevření účtu). Ideální je tak učinit osobně na přepážce, v případe neúspěchu věc ihned eskalovat vedoucímu pobočku, centrále banky (ombudsmanovi banky, má-li ho ona banka) a taktéž České národní bance (dohledový orgán nad bankami).

Petr JermářBanky.cz