Potvrzení o zástavním právu u vozu Volkswagen Golf - ověřte si, zda je vozidlo bez závazků

Nejlevnější půjčka od Zonky
20.6.2015 Půjčka

Dobrý den, v autobazaru Sixt v Praze jsme zakoupili auto Volkswagen golf značky XXX identifikační číslo XXX, je u něj uvedeno zástavní právo u Reifeisen bank. Prodejce nám dal potvrzení, že není u tohoto vozidla žádný závazek. Potřebuji si ověřit, zda to tak skutečně je. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

co je v registru silniční vozidel, to platí - potvrzení autobazaru nemá žádnou právní váhu. Doporučuji si toto ověřit (dle místa bydliště) na obecním úřadě s rozšířenou působností (tam kde jste na sebe přihlašoval koupené auto) a dále zajít přímo do Raiffeisenbank a zjistit, jestli byl úvěr (kvůli kterému je vozidlo zastaveno) již doplacen či nikoliv. Pokud byl úvěr doplacen, máte štěstí v neštěstí a lze požádat o výmaz zástavního práva. Pokud úvěr doplacen nebyl či má původní dlužník vůči bance jiné dluhy, zástavy se nezbavíte (a pokud dlužník bude v prodlení se splácením, o auto bez náhrady přijdete). Případné škody a kompenzace doporučuji uplatňovat právní cestou na autobazaru - včetně vašeho času stráveného byť jen samotným výmazem zástavy z TP.