Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1366, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

R

Pokračování dotazu č. 1363: Syn ma 9 let,ma tezkou formu ADHD a je atypicky autista. Muj prijem:2500 alimenty,610 pridavky,400 mobilita a 11000 pece o blizkou osobu 3.stupne...je mi to zapocitano i do duchodu. V byte je hlasena mamka takze bydleni platila vesmes ona...je to mesicne asi 3300 ale zemrel mi bratr a mamka musi splacet pohreb...tak bych mela zaplatit aspon 2200. Dalsi vydaje 5-6 tisic tedy celkem k zivobyti kolem 8 tisic. Samozrejme jsou mimoradne vydaje jako za zubare,divadlo,cirkus,knihu nebo fotky. Celkovy dluh je kolem 100 tisic...platebni karty a splatkova spolecnost provident. Situace je takova ze vic platim dluhy nez aby zustalo na zivobyti...mam ucet u ery-postovni sporitelny...

Děkuji za doplnění. Dluh 100 000 Kč není ani ve Vaší tíživé životní situaci neřešitelný. Při době splácení 6 let by měsíční splátka činila zhruba 2 000 Kč.

Zkuste úvěr poptat u Equa Bank, Air-Bank či ZUNO Bank (úrok cca. 10%, bez poplatků) či vyplňte formulář přímo zde.

A ohledně Vašich osobních/rodinných financí bude třeba začít dodržovat tyto základní pravidla:

  • veďte si v excelu přehled Vaší měsíční útraty (třeba: bydlení/strava/ostatní), cokoliv koupíte, zapíšete
  • zrušte veškeré kreditní karty, úvěrům od nebankovních společností (i Provident) si vyhněte obloukem
  • zrevidujte všechny pravidelné platby (vše od telefonu, přes internet, energie, atd.) - hledejte levnější varianty u konkurence, zde se dá ušetřit mnoho. Co není životně důležité, zrušit bez náhrady. Toto zahrnuje i odchod od Poštovní spořitelny, kde za platby a vedení účtu platíte poplatky. FIO Banka, mBank, Air-Bank, ZUNO Bank - zde všude je stejná služba (běžný účet) bez poplatků.
  • na co nemáte, nekupujte - nemůžete si dovolit žádný další dluh, jinak skončíte dříve či později v osobním bankrotu (i když Vám budou nebankovní společnosti ochotné půjčit)
  • dokud si nenaspoříte rezervu aspoň 20-30 000 Kč, žádné divadlo, cirkus, knihy, fotky, atd. (obecně zbytné záležitosti). Omlouvám se, je to tvrdé, ale nezbytně nutné. V osobním bankrotu skončit nechcete.
  • na pohřeb si nemůže nikdo půjčovat. Opět to bude znít tvrdě, ale nebožtíkovi útratou za pohřeb nepomůžete a sobě můžete zcela zničit svůj život. Tedy žádný příspěvek 2200, na to v této situaci nemáte.
  • dokud nebude dluh splacen (ne jen refinancován, ale zcela splacen!) a nebude mít navrch našetřenou pohodlnou rezervu min. 100 000 Kč, nekupujte nic, co nutně nepotřebujete. Bude to trvat mnoho let, ale je lepší se uskrovnit nyní, než za pár let skončit na ulici.

Držím Vám palce,

Petr JermářBanky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

#6246, Jak aktivovat platební kartu?, Banka, 19.3.2019

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den, u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

MC

#6245, Insolvence a hypotéka, Hypotéka, 18.3.2019

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den, v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR