Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #2787, Může si ke mně kamárad v exekuci posílat výplatu?

Může si ke mně kamárad v exekuci posílat výplatu?, Exekuce a insolvence

P

Dobrý den, jsem cizinka v České Republice, žiju tu dva roky, mám kamarádku (občan České Republiky), která měla práci, vlastní byt, auto, ale kvůli určitým věcem ztratila práci a prostě všechno co měla a dostala se do insolvenci. Z toho ma psychické problémy a zkoušela sebevraždu.Chtěla bych ji pomoc, ale nevím jak. První co mě napadlo abych jí půjčila svůj účet v bance a mohla dostávat výplatu na můj účet a takovým způsobem mohla si nešetřít nějaký peníze a začít zit. Může insolvence přijít na to a mohla bych s tim mit problém já? Děkuji za odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

Vaší kamarádce bohužel nemůžete nikterak pomoci. Rozhodně ji nedovolte posílat peníze na Váš účet, u Vás bydlet či si u Vás jinak schovávat peníze nebo cennosti. Pak by totiž exekutor mohl zabavit kompletně i Váš majetek a zablokovat Vám účet. Vy byste se následně musela u soudu domáhat vylučovací žalobou svých vlastních peněz a věcí.

To nejlepší, co pro Vaší kamarádku a hlavně sebe můžete udělat, je nikterak nepomáhat s odkláněním peněz a majetku. Dostala byste se do velkých problémů. Na toto opravdu pozor.

Vaší kamarádce doporučuji si u soudu zažádat o osobní bankrot - 5 let bude jíst jen suchý chleba a vodu, ale jestliže se jí podaří během těchto 5 let splatit aspoň část dluhu dohodnutou s věřiteli u soudu, bude pak očištěna od všech ostatních dluhů.

Obecně z toho plyne ponaučení, že žít na dluh je jako hrát ruskou ruletu. Je to nebezpečné. Vždycky se může něco stát - ztráta zaměstnání, nemoc, atd. Půjčovat si na spotřebu není rozumné.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Nejúspěšnější rok za posledních 5 let mají za sebou stavební spořitelny na českém trhu. Minimálně z pohledu nově uzavřených smluv. Poprvé od roku 2014 totiž jejich počet překonal půl milionu. Podle údajů ČTK dosáhl dokonce na 546 000. Naopak poptávka po úvěrech na bydlení loni klesala.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PC

#8715, Refinancování, Půjčka, 25.1.2020

Zdravím, dá se refinancovat šikovná karta Home Credit?

Dobrý den, ano, s dostatečným příjmem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou a s čistým registrem dlužníků lze refinancovat všechny půjčky, kreditní karty a jiné úvěry.

L

#8714, Hypotéka bez vlastních úspor, Hypoteční poradna, 25.1.2020

Dobry den, za jakych okolnosti se da ziskat pujcka/hypoteka na dum, kdyz nemam zadne uspory. Zadna insolvence ani dluhy, staly prijem na dobu neurcitou a dva rucitele se stalym prijmem tez na dobu neurcitou (vsichni jiz po trimesicni lhute). Je mozne zazadat o hypoteku na dum s cenou kolem 2,5 mil. Kc a za predpokladu, ze by bylo uznano 70% kupni ceny, pozadat i o normalni pujcku ve vysi zbyle castky potrebne k zaplaceni celeho objektu? Splatky neresim, na tech by se podileli tri lide s prijmem (cca) 20 000 Kc, 30 000 Kc a 15 000 Kc s dolozitelnym prijmem. Jaka je nejjednodusi cesta k jednorazovemu zaplaceni celeho objektu? Dekuji

Dobrý den, banky Vám nemohou půjčit více než 80-90% z hodnoty kupované nemovitosti, tedy je třeba mít našetřeno 10-20% z kupní ceny (nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí). Jiné cesty není, určitě si nelze těchto 10-20% půjčit separátně v jiné bance.

M

#8713, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.1.2020

Dobrý den, doplatil jsem insolvenci a exekuci žádnou nemám. Mohou mi bývalí věřitelé odebrat peníze z účtu? Děkuji

Dobrý den, po zdárně ukončené insolvenci a prominutí zbylých dluhů nelze dále tyto dluhy vzniklé před insolvencí vymáhat.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR