Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #2787, Může si ke mně kamárad v exekuci posílat výplatu?

Může si ke mně kamárad v exekuci posílat výplatu?, Exekuce a insolvence

P

Dobrý den, jsem cizinka v České Republice, žiju tu dva roky, mám kamarádku (občan České Republiky), která měla práci, vlastní byt, auto, ale kvůli určitým věcem ztratila práci a prostě všechno co měla a dostala se do insolvenci. Z toho ma psychické problémy a zkoušela sebevraždu.Chtěla bych ji pomoc, ale nevím jak. První co mě napadlo abych jí půjčila svůj účet v bance a mohla dostávat výplatu na můj účet a takovým způsobem mohla si nešetřít nějaký peníze a začít zit. Může insolvence přijít na to a mohla bych s tim mit problém já? Děkuji za odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

Vaší kamarádce bohužel nemůžete nikterak pomoci. Rozhodně ji nedovolte posílat peníze na Váš účet, u Vás bydlet či si u Vás jinak schovávat peníze nebo cennosti. Pak by totiž exekutor mohl zabavit kompletně i Váš majetek a zablokovat Vám účet. Vy byste se následně musela u soudu domáhat vylučovací žalobou svých vlastních peněz a věcí.

To nejlepší, co pro Vaší kamarádku a hlavně sebe můžete udělat, je nikterak nepomáhat s odkláněním peněz a majetku. Dostala byste se do velkých problémů. Na toto opravdu pozor.

Vaší kamarádce doporučuji si u soudu zažádat o osobní bankrot - 5 let bude jíst jen suchý chleba a vodu, ale jestliže se jí podaří během těchto 5 let splatit aspoň část dluhu dohodnutou s věřiteli u soudu, bude pak očištěna od všech ostatních dluhů.

Obecně z toho plyne ponaučení, že žít na dluh je jako hrát ruskou ruletu. Je to nebezpečné. Vždycky se může něco stát - ztráta zaměstnání, nemoc, atd. Půjčovat si na spotřebu není rozumné.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

21.10.2019, Reality, Autor: Adam Sucháček

Pozor, vaše nemovitosti jsou moc drahé. A můžou způsobit problémy se splácením. Zhruba tak zní varování, které dal v září České republice Evropský výbor pro systémová rizika. Podle něj může pomoct posílení pravomocí České národní banky.

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

18.10.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Zvýšit úroky na spořicích účtech mohou banky prakticky okamžitě. Na jejich snížení ale musí klienty upozornit alespoň 2 měsíce předem. A to se jim nelíbí. Objevily proto několik způsobů, jak tuto povinnost obejít.

3 hlavní překážky při poskytnutí rychlé půjčky online

3 hlavní překážky při poskytnutí rychlé půjčky online

17.10.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Získat dnes nebankovní půjčky lze u mnohých poskytovatelů. Vždy ovšem musí žadatel počítat s tím, že se situace neobejde bez jeho lustrování. Ano, jakýkoli poskytovatel si přesně prověří konkrétního žadatele. Není se čemu divit, jednak tak musí činit v rámci povinností uložených Českou národní bankou a jednak sám sebe chrání před potenciálními potížemi, jež mohou v souvislosti s problémovými klienty vzniknout. Jaké jsou tedy 3 hlavní překážky při realizaci půjček?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EK

#7785, Insolvence a výživné, Exekuce a insolvence, 21.10.2019

Dobrý den, chtěl bych jít do insolvence. Můj příjem je ze zaměstnání měsíčně čistého 11 500 Kč, plus invalidní důchod měsíčně čistého 7 700 Kč. Mám soudem vyměřeno výživné na svých pět dětí, na každé 500 Kč, celkem tedy 2 500 Kč. Můžu se zeptat, kolik mi bude zůstávat z celkového příjmů, kolik bude určeno insolvenčnímu správci a kolik věřitelům. A ještě dotaz, zdali to výživné budu hradit z nezabavitelné částky, která mi zbude po strhnutí insolvenčním správcem nebo se to bude hradit z částky, kterou si strhne insolvenční správce? Děkuji.

Dobrý den, s celkovým příjmem 19 200 Kč a 5 vyživovanými osobami Vám bude zůstávat 16 043 Kč. Výživné hradíte Vy z nezabavitelné částky. Ze splátky 3 157 Kč bude náležet 1 089 Kč správci jako jeho odměna, zbytek půjde na umoření dluhů.

EK

#7784, Mám platit náklady exekuce v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 21.10.2019

Dobrý den, od roku 2017 mám schválenou inslovenci a splátkový kalendář. Před měsícem mi přišel dopis o staré exekuci, na radu insolvenčního správce jsem mu napsala žádost o zrušení exekuce z důvodu právě probíhající insolvence. Exekutor mi napsal, že exekuci ruší, ale že mám zaplatit vzniklé náklady exekutora. Jak mám postupovat? Neměla být exekuce přihlášena i s náklady do insolvence? Mám to hradit když mám do roku 2022 insolvenci? Nevím, co mám dělat ,děkuji za radu.

Dobrý den, máte pravdu, exekuce včetně příslušenství (náklady na vymáhání, atd.) měla být přihlášena jako pohledávka do insolvenčního řízení. Nyní nic platit nemusíte a skončí-li Vaše oddlužení v roce 2022 úspěšně, budou Vám všechny minulé nezaplacené dluhy prominuty (včetně těchto nákladů exekučního řízení).

DV

#7783, Volba dodavatele plynu a elektřiny, Osobní a rodinné finance, 20.10.2019

Dobrý den, můžu se přihlásit k odběru elektřiny a plynu u vás?

Dobrý den, toto bohužel není možné, protože plyn ani elektřinu neprodáváme. Doporučuji Europe Easy Energy (3E) - bez skrytých triků, nutnosti fixace, atd. dostanete nejlepší cenu se základním tarifem na dobu neurčitou (kdykoliv možno vypovědět se standardní 3 měsíční lhůtou).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR