Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #2501, Neuvážené čerpání nepovoleného debetu

Neuvážené čerpání nepovoleného debetu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
9.2.2016 Půjčka

Dobrý večer, mám dotaz a takový problém. Mam účet u Fio a stalo se mi, že k ním platba či výber bezkontaktně (posléze zadání pinu) trvá 3-4 dny než jim to dojde. Díky tomu jsem omylem (při bujaré oslavě a posilněn alkoholem) vybral dle lístků 54,362,- takže jsem díky tomuto v minusu. Problém je, že banka se mnou nekomunikuje a problém ani snad řešit nechce. Největší problém je ten, že jsem k tomu ztratil i doklady. Chci se zeptat jak tedy dál? Někde jsem četl, že je to bráno jako zpronevera (2-18 let vězení). Coz je pro mě nemilé vzhledem k tomu, že jsem mladý (22) student + pracující :( . Děkuji.

Dobrý večer,

každá platba kartou se vždy z účtu odepíše se zpožděním 3-4 dny, nicméně do tohoto momentu zaúčtování je na účtu zaznamenána blokace na zaplacené částky (a je vidět ponížený disponibilní zůstatek účtu). Toto není specifikum Fio banky, takto fungují platební karty obecně (u všech bank). Vždy je viditelný disponibilní zůstatek.

Ohledně minusového zůstatku na účtu - není to žádná zpronevěra či tragédie, za to nic nehrozí. Je to jen dluh - peníze, které jste si od banky půjčil a musíte je splatit. Problém je v tom, že na rozdíl od půjčky či kontokorentu jste si ty peníze půjčil "bez dovolení", což banka toleruje, ale bude za to účtovat vyšší úrok. Ohledně nekomunikace banky - tady není moc co komunikovat. Peníze jste si půjčil, musíte je vrátit. Čím dříve tak učiníte, tím lépe (bude to levnější - menší úrok). Vážnější problém by nastal až tehdy, kdybyste se po delší dobu neměl k tomu dluh splatit. Pak by hrozila exekuce.

Peníze jsou jako oheň či auto - dobrý sluha, ale špatný pán. Jakmile jste pod vlivem alkoholu, odložte všechny myšlenky na testování platební karty či internetbankingu stranou. Velmi jednoduše je možné si zničit celý život. Výběr a "rozfofrování" 50 000 Kč je velmi nepříjemné a pro studenta dvojnásob, ale není to likvidační - možná to tedy byla draze koupená životní zkušenost.