Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #3470, Refinancování úvěru úrok pro SVJ

Refinancování úvěru úrok pro SVJ, Reality

Sjednejte si hypotéku online
21.3.2017 Reality

Dobrý den, jsme SVJ a máme úvěr od Wustenrot (cílová částka 2 500 000,- Kč, roční úroková sazba 4.9 %, uzavření smlouvy 04/2008). V současné době jsme ve fázi překlenovacího úvěru. Dle informací poradce W. nelze provést refinancování. W. změnil podmínky v souvislosti s tím, že W. od 1.3.2017 změnil podmínky pro provádění mimořádných vkladů (ročně 5 % z pravidelných vkladů). Máme jako SJV nějakou možnost úvěr refinancovat? Děkuji.

Dobrý den,

každý úvěr lze refinancovat u konkurence. Otázkou je cena, kterou byste za porušení úvěrové smlouvy (předčasným splacením úvěru) museli zaplatit. Nechte si od pana poradce vyčíslit poplatek za okamžité doplacení celého úvěru. Kdy přesně vám končí překlenovací fáze? V ten moment budete moci pravděpodobně provést libovolně velkou mimořádnou splátku.

Úvěry pro SVJ se dnes poskytují obvykle za 2,9-3,9%, tedy se sazbou 4,9% přeplácíte tržní průměr. Ovšem zdaleka nejlepší je se v rámci SVJ domluvit na mimořádném příspěvku do fondu oprav, ze kterého byste dluh naráz doplatili a žádné refinancování již nemuseli řešit. Každý má nějaké úspory, které se mu v bance úročí max. 1%. Jako SVJ platíte za úvěr 4,9%, ale i při refinancování byste se pod 2,9% pravděpodobně nedostali. S aktuálním dluhem tak každý v SVJ tratí na úrokovém rozdílu. Domluvte se a vyberte za každý být třeba 50-100 000 Kč. Vyplatí se to vám všem.