Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #2781, Dal jsem známému plné právo ke svému účtu

Banka slibovala, že nemůže nastat, ale přesto mě poškodila - Co dělat, když banka nedodrží své sliby?

Pokračování dotazu č. 2777: Víte chtěl sem len pomoc znamému nic víc. A co se týká banky, tak ona sama mu navrhla tady to řešení při blokaci jeho účtu. Spis jde o to, že banka si zajistí osobu, která dluh splatí když dlužník sám nemohl. V bance než sem založil ten účet jsem vše přejednaval Jak je tedy možné, že mi zaměstnanec sliboval, že se to nemůže stát. To bylo první co sem probíral než sem to podepsal. Neházel biyh vinu na známého. Lebo ten se ke všemu staví. Dokonce i k vzniklemu dluhů který mi splácí. Jde o to, že je to totální podvod ze strany banky. Ta požadovala len běžný účet s pravami, aby se mohl dal úvěr splacet. A ne že hned sem přistupitel. Banka hledí na své finančně zisky a tímto pádem mne docela poškodila. Já jsem ani ne dostal papír kde by bílo psáno, že jsem pristupitel. Pouhou papíri od účtu a tu dispozici. Ani sám známý nevěděl, že jsem přistupitel co banka hezký ututlala. Dohodli jsme se na běžném účtu a dispozici na splátkách z toho účtu na dani úvěr. Njn nebu du brad zadnu daň za blbost.A tady je aspoň vidno jak se hezký dokážu zajistit proti nesplácení.

Dobrý den,

jestli Vás banka nebo pracovník banky úmyslně uvedli v omyl a poškodili, je třeba je zažalovat. Ale to se mi příliš nezdá. Vymáhání pohledávek má na starost někdo úplně jiný než pracovník na pobočce, který s Vámi sjednával účet. Navíc když už banka postoupí pohledávku exekutorovi, je to zas někde jinde a mimo banku. A pobočkovému pracovníkovi, co lidem otevírá účty, je to úplně jedno a jde to mimo něj. Proto neměl žádný zájem kohokoliv uvádět v omyl.

Ještě jednou zdůrazňuji, že jste se otevřením účtu (a předáním jeho práv známému) nestal jeho ručitelem (přistupitelem) za předchozí dluhy. On pravděpodobně nasekal dluhy nové Vaším jménem na Vašem účtu.

Do budoucna doporučuji na takovéto "jenom jsem chtěl pomoci známému" rychle zapomenout. Je skutečně krajně nerozumné komukoliv propůjčovat svou identitu a nechat ho vystupovat svým jménem. Tohle prostě dělat nemůžete (nebo ponesete velmi nepříjemné následky...jak sám nyní bohužel vidíte).