Jak se zbavit dluhu za opožděné platby a získat hypotéku?

Pokračování dotazu č. 2921: Děkuji za odpověď pane Jermář, je to určitě dluh za nějaké opožděné platby v bance na osobní půjčce, jelikož už je to dlouhá doba, přesně nevím co se tam dělo po telefonátu na cbcb mi bylo sděleno že 2.8. by to mělo automaticky zmizet a vy říkáte něco jiného tak jak to tedy je? Mám strach že i když to bude ty 4 roky, že mi to banka neumožní, mám slušnou práci, od té doby jsem neopozdil snad jedinou fakturu či splátku a být co jsem měl jsem musel nechat přítelkyni s dítětem po rozchodu proto nutně schanim jak na hypotéku dosáhnout.

Dobrý den,

děkuji za doplnění - problémy se splácením včas nezaznamenává pouze CBCB (BRKI), ale i třeba SOLUS a další. Bude záležet na každé bance, se kterým registrem spolupracuje (banky obvykle nahlížejí do dvou) a jak staré prohřešky toleruje. Jestli Vám kombinace "vaše banka/CBCB (BRKI)" tvrdí, že od 2/8 to bude ok, zkuste tedy znovu požádat o hypotéku 2/8. Pokud to nevyjde, obraťte se na jiné banky - které mohou, mít parametry kontroly nastaveny jinak a můžete tam projít.

Na trhu je dnes obrovský přebytek likvidity a banky se obecně snaží být při posuzování bonity klienta velmi vstřícné - snad to vyjde.