Půjčování v rodině, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.3.2016 Půjčka

Dobrý den, chci se poptat na tuto věc. V době už po rozvodu syna s bývalou snachou jsme ji půjčili nemalou částku peněz/dodnes lituji, ale pozdě/, podpis od ní máme. Nechce nám je vrátit, protože prý syn neplatí alimenty. Nevíme jak peníze z ní dostat. Syn bydlí u nás, ale trvalé bydliště tu nemá. Uspěli bychom vymáhat dlužnou částku soudně když ona dluh vůči nám spojuje s nevyřízeným účty se synem? Děkuji Kučera

Dobrý den,

půjčování v rodině či kamarádům je to vůbec nejhorší, co můžete udělat - spolehlivě to ničí vztahy, věřitel přijde o peníze, dlužník začne nenávidět věřitele. Na půjčování je tu banka - když banka někomu nepůjčí, tak jen pro jeho vlastní dobro (nebyl by schopen dluh splatit) - jinak banky půjčí komukoliv. Půjčovat bývalé snaše - zajímavý způsob sebepoškozování.

Vaše štěstí v neštěstí je aspoň onen podpis - má-li tento papír min. základní náležitosti směnky, je to poměrně silný argument pro vymáhání dluhu soudní cestou (což stojí peníze, čas, nervy a pokud je dlužník bez peněz/majetku, stejně z něj nic nedostanete).

Základní otázkou je: kdo peníze půjčil? Jestli Vy, tak soudní soudní vymáhání s klidem zahajte. Jestli Váš syn, který naopak své bývalé dluží na alimentech, pak dluh smysl vymáhat nemá - zápočet vzájemných dluhů je legitimní. Kde syn bydlí, kde má trvalé bydliště, či že je to Váš syn nehraje roli.