Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #15310, Expřítel v exekuci posílá výplatu na můj účet

Expřítel v exekuci posílá výplatu na můj účet, Běžný účet

11.9.2021 Běžný účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můj expřítel má exekuci, která se mu strhává z výplaty (HPP), ale výplata chodí na můj účet. A dozvěděla jsem se, že podal výpověď. Zajímá mě, co když nezruší mé číslo účtu. Může mi exekutor strhávat peníze? Děkuji

Dobrý den,

exekutor by Vám mohl obstavit běžný účet a strhnout peníze (Vy byste následně musela prokázat, jaká část zůstatku na účtu náleží expříteli a jaká Vám). Proto důrazně nedoporučuji nechat dlužníky používat cizí účty.