Jak předčasně splatit úvěr a vyhnout se exekuci?

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.3.2021 Půjčka

Dobrý den, mám zablokovaný účet z důvodů exekuce manželky. Mám úvěr, který bych chtěl splatit předčasně. Chtěl bych se zeptat jak postupovat při předčasném splacení úvěru. Chtěl jsem to jednoduše poslat na účet půjčky, ale dočetl jsem, že může být exekuce i na úvěrový účet, tak jsem znejistěl. Můžete mi poradit? Děkuji

Dobrý den,

na předčasném splacení půjčky se doporučuji domluvit s vaší bankou (u některých bank tak můžete učinit kdykoliv a bezplatně, jiné banky si účtují poplatek). V manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně (nemáte-li zúžené SJM). Tak jako tak budete muset dluhy manželky uhradit.