Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8136, Koupě nemovitosti v dražbě s exekucí

Koupě nemovitosti v dražbě s exekucí, Reality

Sjednejte si hypotéku online
26.11.2019 Reality

Kdo zajišťuje a zaplatí poplatek na katastru nemovitostí za výmaz exekuce? Koupila jsem nemovitost elektronickou dražbou od insolvenčního správce a na nemovitosti mám stále evidovanou exekuci původního majitele. Který zákon nebo vyhláška tuto povinnost upravuje? Děkuji.

Dobrý den,

zákon specifikuje, kdy dochází k výmazu exekuce z katastru (např. ohlášením insolvenčního správce o zániku zástavních práv zpeněžením majetkové podstaty podle § 299 odst. 3 insolvenčního zákona), ale už se neříká, kdo platí jaké servisní poplatky (za ověření podpisů, za podání žádosti na KN, atd.). Obvykle je to exekutor či insolvenční správce, kdo katastr informuje o zpeněžení nemovitosti v dražbě, na základě které dochází k výmazu zástavy/pozn. exekuce, atd.