Insolvence a blokace účtu: Jak to funguje v praxi?

Dobrý den, mám dotaz. Jedná se o to, že mám schválenou insolvenci. Mám ustanoveného správce. Běží 60 denní lhůta pro přihlášení věřitelů. Tři věřitelé již se přihlásili. No a z těch třech byl jeden exekutor, ten mi poslušně odblokoval účet. Ale mezi tím mi jiný exekutor účet zablokoval a ten se zatím do insolvence nepřihlásil. Má otázka proto je. Jak to je v insolvenci, když je již schválena a běží přihlašování věřitelů. Jak to je s tou blokací účtu? Děkuji

Dobrý den,

výkon exekucí je během insolvence dočasně pozastaven. Exekutoři Vám mohou nadále blokovat účty, ale nemohou Vám z nich strhávat žádné peníze. Poznámek "exekutor mi poslušně odblokoval účet" je trochu mimo - byla to jeho dobrá vůle (kdyby chtěl, mohl Vám účet nadále blokovat).