Jak se vzdát dědictví ve prospěch matky a vyhnout se dluhům a exekucím?

Dobrý den, prosím bych o radu. Zemřel mi otec. Nyní notářka zařizuje dědictví. Po otci je byt, kde bydlí moje matka. Jsme tři děti. Jako děti se chceme dědictví vzdát ve prospěch matky, ale bylo nám řečeno, že to nelze. Ještě navíc bratr má dluhy a já exekuce. Nechceme matku tímto zatěžovat. Prosím o radu, jak bychom měli postupovat a jak by se to dalo řešit. Nyní se bude dělat odhad bytu pro notáře. Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

dlužníci v insolvenci/exekuci se nemohou vzdát dědictví a tím odklonit peníze před věřiteli. Buď své dluhy a exekuce s bratrem doplatíte, nebo vaše dědictví (podíl na bytu) zpeněží exekutor.