Jak sloučit exekuční částku ze dvou bankovních účtů do jednoho a zároveň mít odblokovaný druhý účet?

Dobrý den, aniž bych o tom věděl, a zjistil jsem to až při nákupu potravin/jídla za 2 000 Kč na cely měsíc, měl jsem exekuci. Možná si ani nedokážete představit jaká to byla trapárna u pokladny nechat plný košík jídla a říct prodavačce a sekuriťákovi "promiňte, netušil jsem, že mám exekuci a zmražené 2 bankovní účty". 16.12. 2020 byla na mě uvalená exekuce na 37 000 Kč a ještě si splácím úvěr 500 tisíc korun. A co mi docela vadí, že mi exekuci rozložili na moje 2 bankovní účty, což z jednoho jsem si udělal jakoby "třetí  osobu". A na jeden účet si nechávám posílat výplatu. Je mi blbých 22 let, možná se budete ptát proč v tolika letech tak hrozne zadlužený ale to bokem. Chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká vůbec možnost sloučit exekuční částku ze dvou bankovních účtu na jeden? Kde zároveň si splácím úvěr a druhý účet mít odblokovaný/rozmrazený. A na tom kam by mi chodila výplata si posílat peníze na exekuční vymáhanou částku. Protože pokud ne, tak nemám na zaplacení paušálu 1 300 Kč, nájem 7 500 Kč, úvěr 8 500 Kč a na jídlo. A průměrná moje výplata se pohybuje okolo 23-25 tisíc. Předem děkuji za odpověď nebo za jakoukoliv radu.

Dobrý den,

můžete zkusit požádat exekutora o odblokování jednoho z vašich účtů, ale exekutor Vám nemusí vyjít vstříc. Vstupem do exekuce jste porušil smluvním podmínky úvěru. Věřitel Vám tak může úvěr zesplatnit a požadovat okamžité doplacení celé dlužné částky. To byste nebyl schopen naráz splatit a byla by na Vás pravděpodobně uvalena další exekuce.

Doporučuji snížit výdaje na nezbytné minimum či si dočasně zvýšit příjem směnami/brigádami navíc a splatit exekučně vymáhaných 37 000 Kč co nejdříve. Jinak riskujete zesplatnění úvěru. Zvažte, zda je ve vaší situaci rozumné platit paušál za telefon 1 300 Kč měsíčně (neomezený tarif pořídíte za ceníkových 700 Kč a po smlouvání se dostanete i pod 500 Kč). Splácet měsíčně 8 500 Kč za půjčku s platem 23-25 000 je sebevražedné.