Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13725, Daňový přeplatek v exekuci

Finanční úřad mi neposkytne daňový bonus na děti kvůli exekuci?

2.4.2021 Daně

Dobry den, 12.03.2021 mi byl dorucen exekucni prikaz k provedeni exekuce prikazanim jine penezite pohledavky z preplatku na dani. Chapu to tedy dobre, ze mi financni urad nevyplati ani danovy bonus na deti? Mam dve a v praci si je nenechavam odecitat, tudiz mi chodi preplatek jednou rocne. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

daňový přeplatek bude zabaven exekutorem a použit na umoření vašich dluhů. Pro exekutory je nedotknutelný daňový bonus na děti (nevyčerpaná sleva na dani z důvodu nízkého příjmu), nikoliv daňový přeplatek (nečerpaná daňová sleva v průběhu roku z důvodu nepodepsání prohlášení poplatníka).