Co dělat, když jsem v exekuci a chtějí mi zabavit přeplatek za energie?

Dobrý dem, mám otázku. Jsem v exekuci. Můžou mi zabavit přeplatek za energie? Už se mi to stalo. Pokud ne, jak se mám bránit?

Dobrý den,

pokud byly zálohy hrazeny z nezabavitelných minim, přeplatek by předmětem exekuce být neměl (je možno podat vylučovací žalobu). Naopak pokud je přeplatek výsledkem záloh placených před exekucí z plného příjmu, přeplatek obstavit lze.