Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10364, Podepsala jsem přímou vykonavatelnost exekuce

Podepsala jsem přímou vykonavatelnost exekuce, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 10359: Nemam insolvenci, vse bylo v poradku, radne jsem platila a nemela jsem zadny problem do doby nez jsem se rozhodla po smrti manzela prodat byt. Nikde jsem s nim nerucila v tu chvili kdyz byla v katastru plomba na prepsani noveho majitele mi tato spolecnost pujcku zesplatnila, pry po poruseni podminek a razem pozadovala do 3 dnu 60 000 Kc i s nejakyma pokutama atd. Ihned jsem se obratila na advokata, ze nikde bytem nerucim. Bylo mi advokatem doporuceno uhradit penize do jistiny, tedy jsem doplatila cca 15 000 Kc s tim, ze byl na mne spachan podvod do ktereho byl zatahnuty i notar, jelikoz jsem podepsala uznani dluhu s vykonavatelnosti, ale v ruce mam jine papiry a tehdy mi notar nechtel dat papiry a kdyz jsem o ne zadala, tak mi nebylo ani ted vyhoveno. Chci se tedy zeptat, jiz nemam zadne dluhy, vse jsem zaplatila z prodeje bytu a koupila si mensi byt. Jen me strasi porad tohle, ze se nebudu moc branit a diky te vykonavatelnosti mam strach ze dostanu exekuci bez soudu. Je tohle tedy mozne? Nebo to musi jit k soudu, i kdyz je tam vykonavatelnost? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pro provedení exekuce musí věřitel získat exekuční titul, což může být rozhodnutí soudu nebo Vámi podepsaný notářský zápis o přímé vykonavatelnosti (s podepsaným notářským zápisem věřitel už k soudu nemusí, neboť tato listina nahrazují soudní rozhodnutí).

Pro příště důrazně doporučuji si peníze půjčovat pouze u bank. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám ochotně půjčí za 4-7% bez rizika takovýchto podvodů a absurdních smluvních pokut.