Jaké jsou důsledky insolvenčního řízení na mou výplatu a účet?

Pokračování dotazu č. 5572: Dobrý den, děkuji za odpověď na otázku. Ještě pár otázeček. Půjčku tam mám, kterou zatím řádně platím, ale mám i jinde půjčky a mikropůjčky, které nezvládám platit. Proto chci požádat o insolvenci. Proto se chci zeptat, jak to bude po podání navrhu na insolvenci s výplatou v dalších měsících, která mi přijde na účet. Zda mi ji celou nestrhnou nebo jen něco? (penále atd)? A pokud mi zablokují účet, mohu si peníze vybrat osobně v bance? A od kdy mi začne správce strhávat insolvenční částku? Ihned po požádání o insolvenci nebo až rozhodne soud? Ještě jednou děkuji. Snad to bude vše.

Dobrý den,

bude záležet na postupu věřitelů (každý může na podání insolvečního návrhu reagovat jinak), ale velmi pravděpodobně Vám exekutor zablokuje účet. V té chvíli Vám banka vyplatí do začátku dvojnásobek životního minima a dál už budete žít jen z nezabavitelné části mzdy. Budete muset přesvědčit zaměstnavatele, aby Vám peníze vyplácel hotově, protože účet bude blokován a nový Vám banky nezaloží.