Jak zažádat o odpuštění úroků a doplacení dluhu po skončení exekuce?

Dobrý den, po skoro 11 letech vedené exekuce z bankovní půjčky na mou osobu jsem doplatil jistinu a chci se zeptat, jak zažádat o doplacení dluhu s odpuštěním úroku z prodlení. Existuje nějaká šablona? Jaká je šance, že věřitel přistoupí na doplacení dluhu, když splácím měsíčně 2 000 Kč a dluh i s úroky dělá ještě 300 000 Kč?

Dobrý den,

na prominutí dluhů není nárok ani žádný formulář "jak žádat". Můžete zkusit svého věřitele písemně poprosit o prominutí dluhů, nicméně šance na úspěch je téměř nulová. Dlužíte peníze, které jste dosud nevrátil, a výkon exekuce úspěšně pokračuje. Věřitel nemá moc důvodů pro prominutí dluhů (to byste musel být např. nemajetný a vymáhání by muselo stát věřitele větší úsilí než by činil přínos/vymožená částka).