Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12477, Insolvence a deponování srážek ze mzdy

Insolvenční řízení a rodičovský příspěvek: Kdo obdrží deponovanou částku?

Dobrý den, měla bych dotaz. Zrovna jsem v insolvenčním řízení, kdy už čekám jen na schválení insolvence splátkovým kalendářem. Před insolvenci jsem měla exekuce. Jelikož jsem otěhotněla v době kdy jsem pobírala ještě rodičovský příspěvek na starší dceru, nechala jsem si ho navýšit poslední 2 měsíce s tím, že mi tedy bylo něco deponováno. Chtěla bych se zeptat, komu bude deponována částka vyplacena a jestli tedy ins. spravci, jestli bude zohledňovat to, že mám 2 děti a strhne si jen část nebo mu náleží cela deponována částka. Děkuji pěkně. Hezký večer.

Dobrý den,

v případě schválení insolvence bude deponovaná částka vyplacena ins. správci (v opačném případě exekutorovi). Nezabavitelné minimum se zohledněním vyživovaných osob (2 děti) jste již obdržela, deponované peníze poslouží plně k umoření vašich dluhů.