Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14073, Chráněný účet, insolvence a exekuce

Chráněný účet, insolvence a exekuce, Běžný účet

29.4.2021 Běžný účet

Dobrý den, rád bych se zeptal. V součastné době jsem v insolvenci, kde již 6. měsícem splácím své dluhy. Po srážce mi zbytek výplaty chodí na učet, který je mé matky. Rád bych si sjednal běžný účet, který by byl na mé jméno, kam bych si vkládal zbytek financí. Zajímá mě, jestli musím ohlašovat insolvenčnímu správci založení nového účtu na mé jméno. Nemohl by být učet zablokován? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ins. správce vám účet určitě blokovat nebude, ale mohl by tak učinit exekutor (jste-li v exekuci, jejíž výkon je sice během insolvence pozastaven, ale exekutor může stále blokovat účty - jen z nich nemůže strhávat peníze). Doporučuji vyčkat do července na chráněné účty.