Co se stane, když žádám o oddlužení a přicházejí mi exekuce?

Dobry den, zazadal jsem o ddluzeni a zatim je to ve stadiu pred rozhodnutim o upadku. Mezi tim mi samozrejme volaji veritele a inkasni agentury vyhrozuji osobni navstevou, dale mi prisel od soudu elektronicky platebni rozkaz. Muzou mi sahnout na penize, kdyz mi jeste nebylo schvaleno oddluzeni? Kdyz mi nebude schavleno oddluzeni a prijdou mi exekuce, tak jakou castku mi vezmou z platu 30 tis. (mam jedno dite). Zablokuji mi i ucet, kam mi bude chodit zbytek vyplaty?

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení je vykonavatelnost exekucí pozastavena (nyní po Vás exekutoři ani inkasní agentury nic chtít nemohou - mohou Vám max. zablokovat účet, ale nemohou z něj strhnout peníze). S příjmem 30 000 Kč a jedním dítětem by Vám v insolvenci zůstávalo 14 465 Kč (v exekuci to samé v případě přednostních pohledávek a trochu více u nepřednostních pohledávek).