Insolvence povolena a peníze zabaveny - Co dál? Jaké jsou možnosti a co se stane s deponovanými penězi?

Dobrý den, v únoru jsem podal žádost o insolvenci, která mi byla povolena až v měsíci červnu. Doteď mi chodily výplaty normálně, ale nyní mi byla zabavena z 34 tis částka 14 tis a na účet mi došlo 19 990 Kč s tím, že mám vyživovací povinnost 10 tis. Musím ji nyní celou uhradit? Na konci měsíce mám přezkumné jednání. Můj dotaz je v tom, jestli jsou deponované peníze pak vráceny. Nevím totiž o tom, že by na mě byla uvedena exekuce. Popřípadě jestli mzdová účetní něco nespletla. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o deponování mzdy požádal zaměstnavatele pravděpodobně exekutor. Při schválení insolvence putují peníze ins. správci, při neschválení pak exekutorovi. Doporučuji si ověřit, zdali proti Vám není vedena exekuce (jejíž vykonavatelnost je v rámci insolvence pozastavena).