Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10849, Exekuce a odklánění majetku před věřiteli

Exekuce a odklánění majetku před věřiteli, Exekuce a insolvence

O

Pokračování dotazu č. 10847: On mi dluží peníze za to, že mi poškodil vozidlo, ale je to živnostník! Já tenhle dluh chci přepsat na přítelkyni jen proto, že společnost, která by tenhle dlužný úpis vykoupila, ho nemůže vyplatit mé osobě, protože je na moji osobu vedena exekuce. Ale řekli mi, že když dluh přepíšu na někoho jiného, že okamžitě vyplatí peníze! Na moji osobu je vedena exekuce, ale exekutor neví o žádném takovou úpisu který já mám! Potřebuji jen poradit jak postupovat při přepisu úpisu na přítelkyni, koho kontaktovat, aby mi to přepsal!!! Rozumíte mi? Děkuji za odpověď na moji otázku ne na další na které sem se neptal! Mockrát děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

rozumím Vám velmi dobře. Jste v exekuci a máte majetek (pohledávku za dlužníkem), který se snažíte přepsat na přítelkyni tak, aby exekutor nedostal peněžní plnění z tohoto závazku. Toto v exekuci dělat nemůžete, jedná se o odklánění majetku před věřiteli. Proto Vám firma vykupující pohledávky odmítá zaplatit přímo, protože ví, že se právě toto dělat nesmí a o vyplacené peníze by mohla přijít. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

Y

#11601, Předčasné splacení půjčky Hello Bank, Půjčka, 30.10.2020

Dobrý den, chtěla bych předčasně doplatit úvěr 90 000 Kč u Hello Bank, platím 5 500 Kč měsíčně. Jsou za to nějaké sankce? A kolik to bude? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Hello Bank účtuje za předčasné splacení půjčky 0-1% ze splácené částky. Výše sankce tak může být ve vašem případě max. 900 Kč.

ER

#11600, Exekuce a výplata životního minima, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, dcera ma na svem uctu zablokovane penize, komenzacni bonus OSVC a danovy bonus na dite. Ma povoleno oddluzeni a ceka na jeho schvaleni. Vyplati ji banka 4 nasobek zivotniho minima? Dekuji za odpoved.

Dobrý den, ano, z důvodu krize koronaviru je možné až do 31/12/2020 žádat při blokaci účtu výplatu čtyřnásobku životního minima (místo běžného dvojnásobku). 

KM

#11599, Nezaplacené pojistné, Pojištění, 29.10.2020

Dobrý den, dne 7.10. 2020 jsem poslala havarijní pojištění 1 127 Kč na účet 2727/2700, VS 763354373 bankovním převodem z účtu 1489527063/0800. Každý den chodí SMS a email, že tato platba není evidovaná. Děkuji

Dobrý den, doporučuji kontaktovat vaši pojišťovnu Allianz a ověřit stav platby. Číslo účtu je pro neživotní pojištění (havarijní pojištění) správně, ale možná došlo k překlepu ve VS. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR