Než soud povolí insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, budu žádat v brzké době o insolvenci. Nyní mám exekuci na plat. Chci se zeptat, až podám žádost na soud (než se bankrot povolí), bude se pořád strhávat jako exekuce nebo už jako insolvence (tj. už více než při ex.)? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

od momentu podání žádosti na soud je dočasně pozastavena vykonavatelnost exekucí (nečeká se až na schválení). V tomto čase je část mzdy rovná exekuční srážce deponována u zaměstnavatele, který s penězi naloží dle rozhodnutí insolvenčního soudu (při schválení oddlužení je vyplatí insolvenčnímu správci, jinak exekutorovi).