Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #14529, Exekuční dražba nemovitosti

Exekuční dražba nemovitosti, Reality

M

Dobrý den, dluh je 300 000 Kč a je prodána nemovitost nebo polovina nemovitosti například za milion. Co se děje po té s těmi 700 000 Kč navíc? Je to vráceno dlužníkovi? Doufám že si to exekutor nemůže nechat. Je na to nějaký zákon?

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

výtěžek z prodeje nemovitosti se použije na uhrazení dluhů (včetně příslušenství a nákladů/odměny exekutora). Zbytek je následně vrácen dlužníkovi.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pojištěný už od narození. I to je případ některých dětí, jejichž rodiče podlehnou nátlaku pojišťovacích agentů v porodnici. Nejen, že taková pojistka přichází zbytečně brzo, ale může být nevýhodná.

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

KZ

#14597, Přítel mě uvedl jako spolužadatele bez mého vědomí, Hypoteční poradna, 20.6.2021

Dobrý den, jsem na mateřské dovolené už 3 roky. I přes to mne přítel napsal jako žadatele na hypotéku bez mého vědomí s tim, že mám příjem, i když rodičovsky příspěvek není příjem. Do žádosti vyplnil, že beru 12 000 Kč rodičovsky příspěvek, který jsem brala pouhy půl rok a pak už jsem brala a beru 6 000 Kč měsíčně. Chtěla bych vyvazat z hypotéky, ale přítel se k tomu vůbec nemá. Jsou i jiné moznoti jak z hypotéky ven, když nejsem schopna hypotéku splácet? Co pro mne znamená když odejdu z baráku? Podotýkám, že má je pouze hypotéka, majetek žádný. Děkuji

Dobrý den, přítel Vás nemohl uvést bez vašeho vědomí či souhlasu jako spolužadatele o hypotéku, neboť jako spolužadatel byste musela podepsat úvěrovou smlouvu (pokud jste nic nepodepsala, nemáte s přítelovou hypotékou nic společného). Jestliže jste úvěrovou smlouvu podepsala, pak za hypotéku s přítelem ručíte společně a nerozlučně a bez souhlasu banky a přítele Vás není možné vyvázat. Banka by s vyvázáním souhlasila pouze v případě, kdy by byl přítel sám dostatečně bonitní na splácení celé hypotéky. Pokud by se hypotéka přestala splácet, banka by nemovitost v zástavě zpeněžila. Odchod z domu nemá na hypotéku žádný vliv (pro banku není podstatné, kde bydlíte). Doporučuji náš článek Převod hypotéky.

M

#14596, Insolvence, Exekuce a insolvence, 20.6.2021

Dobrý den, mám dotaz. Již mám druhým rokem insolvenci a vše probíhalo v pořádku. Nyní mi bylo řečeno od správkyně toto, cituji:

Prosím Vás, u Vašeho řízení již několikrát došlo k poklesu příjmu (ať už z důvodu nemoci nebo prostě nižší mzdy), ale už nám to tam udělalo celkem znatelný propad v očekávaném uspokojení věřitelů a pokud nenavýšíte co nejvíce příjem, je možné, že by Vás soud na konci neosvobodil, případně již v průběhu oddlužení zrušil. Aktuálně to vychází tak, že abyste zaplatil za 5 let těch zákonných 30 % závazků, měla by měsíční splátka činit alespoň 8.700,- Kč. Když máte normální mzdu, tak vychází měsíční splátka okolo 7.000,- Kč - 7.500,- Kč (5.500,- Kč - 6.000,- Kč srážka, + 1.500,- Kč zasílaný dar). I v těchto lepších měsících to tedy na tu požadovanou splátku nepostačuje. Myslíte, že zvládnete třeba tu částku zasílanou z daru navýšit alespoň na 2.500,- Kč? V tuto chvíli totiž očekávané uspokojení věřitelů činí pouze 20,88 %. Případně zvažte, jestli byste si nezvládl najít nějaké lépe placené zaměstnání.

Chci se zeptat, zda je toto vše v pořádku a zda může toto nastat? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, toto je reálné. Při neplnění povinností Vám může být insolvence ukončena nebo po uplynutí 5 let dluhy neprominuty. Přístup ins. správce se mi zdá velmi korektní - dává Vám dobrou radu, které se doporučuji držet.

IFJ

#14595, Ukradli mi peníze z účtu, Běžný účet, 20.6.2021

Dobrý den, dne 16.6. mi byly ukradeny peníze 9 999,99 Kč, kartu mám a nepoužívám min. 3 týdny, nikdo ji neměl, já žádnou certifikaci nepotvrzoval. V tento den a uvedenou dobu jsem na internetu vůbec nebyl (podle historie). Kartu jsem zablokoval a zrušil. Jsem 3. rok u RB - byl jen 20 let u spořitelny, bez jediného problému, uvažuji že se vrátím zpět, protože těch problémů je v posledních 14 dnech více, cca další 4 závažné. Jsem důchodce, žiji z ruky do huby, celý život jsem poctivě makal a tyto problémy nemám zapotřebí. Co mi poradíte? Jaký je Váš názor? Děkuji

Dobrý den, pokud Vám byly z účtu neoprávněně odečteny peníze, podejte své bance reklamaci. Banka vše přezkoumá a v případě pochybení peníze na běžný účet vrátí. Stejně postupujte v případě ostatních incidentů.  K platbě kartou stačí znát číslo karty, datum expirace a CVV/CVC kód (3 čísla z rubu karty) - pachatel u sebe nemusí mít kartu fyzicky. Pokud jste omylem tyto údaje komukoliv sdělil, banka velmi pravděpodobně reklamaci neuzná. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR