Exekutor zmrazil účet, na který chodí mamce výplata. Jak se domluvit, aby účet byl odmrazen a mamka dostávala svoji výplatu?

Dobrý den, včera kolem poledne zmrazil exekutor účet, na který chodí mamce výplata a odchází z něj pravidelně každý měsíc peníze na vodu a elektriku. Nerada bych měla problém i tam. Účet je psaný na mě. Je možnost se domluvit s exekutorem, aby účet nechal odmrazit a mamka mohla normálně dostávat svoji výplatu? Řeším již insolvenci a doufám, že již brzy bude vše v pořádku. Předem děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

exekutor může nechat zablokovat i cizí účet, na kterém se nacházejí peníze dlužníka. Proto není dobrý nápad nechat dlužníka si zasílat výplatu na cizí účet (blokace účtu pak ohrožuje i majitele účtu). Jsou-li na blokovaném účtu pouze vaše peníze a nezabavitelná část mzdy vaší matky, podejte vylučovací žalobu a domáhejte se odblokování účtu soudní cestou (pokud tak neučiní exekutor dobrovolně).