Jak založit běžný účet v zahraničí a vyhnout se exekuci?

Dobrý den, chci se zeptat, mám exekuci, jeden exekutor blokuje účet, a u druhého mi nabíhají úroky, navíc si strhávají, k životu potřebuji používat bezhotovostní platbu, nejen kvůli práci, ale i normálním činnostem, hlavně bych už dávno se zbavil exekuce, protože bych to mohl rozložit, a nečekat, existuje možnost založení si běžného účtu, v Německu, Rakousku, či na Slovensku, na který by exekutor nemohl a já mohl z něj platit nejen pohledávky, ale i běžně v obchodech? Děkuji

Dobrý den,

otvírat nové účty v tuzemsku či v zahraničí smysl nemá, exekutor by je nechal obstavit. Bohužel Vaše situace přesně vystihuje možná vůbec největší nedostatek současné legislativy o exekuci, kdy neexistuje institut tzv. chráněného účtu, na který by exekutor nemohl a dlužník by i nadále mohl využívat bezhotovostní platební styk. Dnes je bohužel každý dlužník nucen přejít na nepohodlný a komplikovaný hotovostní platební styk, což je ve 21. století nanejvýše na pováženou.