Kolik mi mohou sebrat v exekuci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, nastoupil jsem do nového zaměstnání a přišla mi exekuce na plat od VZP. A teď v téhle výplatě mi přišlo na účet pouze 9 617 Kč a čistou mzdu jsem měl 20 529 Kč. Můj dotaz zní - mohou mi tolik sebrat? Kde mám vzít na nájem 9 500 Kč, alimenty na mou dceru 3 900 Kč a kde jsou peníze na jídlo na jiné poplatky? Jsem zoufalý a nevím co mám dělat. Děkuji za informaci

Dobrý den,

doporučuji platit své závazky řádně a včas, jinak se budete mít špatně. Z nezabavitelného minima v exekuci či insolvenci hlady neumřete, ale nebude to procházka růžovým sadem (je to dávka tak akorát na přežití - pravděpodobně budete muset výrazně snížit svůj životní standard a vyměnit např. současný nájem za sdílený pokoj na ubytovně).

Výše srážek závisí na typu pohledávek a počtu vyživovaných osob, ale z čistého příjmu 20 529 Kč by Vám mělo zbývat minimálně 11 249 Kč (nesráží-li Vám alimenty přímo zaměstnavatel).