Jak dlouho trvá proces zpětné aktivace spořícího účtu po jeho pozastavení z nečinnosti?

Dobry vecer, mam problém, měla jsem spořící ucet u banky KB a měla jsem tam několik desítek tisíc, ale zapomela jsem na ten ucet měla jsme jiné problemy a na zacatku minulého roku 2015 v listopadu sem se ozvala na banku o své penize a oni mi ucet pozastavili z nečinnosti a placeni měsíčních poplatku za aktivitu úctu a ptala sem se kdy mi ho opět otevřou a říkal ze mam čekat možno do 90 pracovních dnu a o exekuci nepadla ani řec od banky a ptala sem se na to a chtěla bych vědet jak dlouho trva takovéto řízení pro zpětné aktivaci úctu, vim moje situace je trochu podivná ale doufám ze by ste mi mohly pomoct. P.s. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

banky nemají důvod samy od sebe účty blokovat - blokace účtu se provádí pouze na příkaz soudu. Pokud banka nechce někomu své služby poskytovat, účet mu zruší a peníze vyplatí (rozhodně účet neblokuje a peníze si neponechává). Z jakého důvodu je tedy účet blokován a kdo blokaci nařídil? Soud/exekuce?