Kdy může exekutor zabavit daňový bonus na dítě? Zjistěte, jak se exekuce týká vašeho daňového bonusu

Dobrý den, mohu požádat o vysvětlení, kdy tedy může exekutor zabavit daňový bonus na dítě? Jinde jsem se dočetla info viz níže. Děkuji

Daňový bonus do čisté mzdy pro účely exekučních srážek nezapočítává. To ale neznamená, že vám exekutor na daňový bonus sáhnout nemůže. V praxi je totiž tohle pravidlo obcházeno takzvaným přikázáním jiné peněžité pohledávky (dle § 312 občanského soudního řádu), a i když existují právní výklady, které tento postup rozporují, zaměstnavatelé na něj musí přistoupit, jinak sami riskují pořádkovou pokutu od exekutora.

Dobrý den,

daňový bonus na děti (nevyčerpaná daňová sleva na děti) by měl být exekutory nepostižitelný. Pokud se exekutor snaží toto obcházet Vámi uvedeným postupem, doporučuji podat vylučovací žalobu.