Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #7628, Prodej nemovitosti v exekuci

Prodej nemovitosti v exekuci, Reality

Sjednejte si hypotéku online
2.10.2019 Reality

Dobrý den, pracuji pro realitní kancelář. Klientovi nabízím k prodeji pozemky. Dostal se do exekuce. Volala jsem na úřad, který exekuci vystavil, zda mohu pozemky nabízet dále a pokud by se našel kupec, zda se s nimi mohu domluvit, aby si odečetli dluh. Odpověď byla následující: Pokud se někdo dostane do exekuce, nikdo jiný to nemůže prodat, pouze exekutor. Prodejní cena je 500 000 Kč a dluh 90 000 Kč. Děkuji.

Dobrý den,

váš klient dlužil úřadu, úřad vymáháním pověřil exekutora. Váším partnerem pro případné jednání je tak nyní místo úřadu exekutor. Teoreticky se s ním můžete pokusit domluvit na prodeji pozemku ve Vaší režii (s tím že už máte kupce). Nicméně je pravděpodobné, že exekutor bude chtít řešit prodej pozemku ve své režii formou dražby. Je to pro něj nejčistší řešení, aby nebyl později případně obviněn z nevýhodného prodeje přímému zájemci, kde kupní cena vznikla dohodou a ne veřejnou dražbou.