Banka vyplatila peníze do mínusu a exekutor odmítá vrátit, jak to mohlo nastat?

Pokračování dotazu č. 15276: Dobrý den, ne to bylo jinak. V lednu 2021 uvalena exekuce na účet, kde se nacházela částka 80 000 Kč. V březnu vybráno životní minimum 15 440 Kč. Do 3.9. 2021 byl zůstatek na účtu 64 560 Kč, ale banka zaslala exekutorovi 3.9.2021 80 000 Kč. Žádný kontokorent na účtu nebyl. Od banky mi přišla upomínka, že mám zůstatek -15 440 Kč a mám neprodleně vyrovnat účet. Sam exekutor tvrdí, že jsem na tu částku měla nárok, ale peníze nechce vrátit, že mám vše řešit s bankou. Jak mohla banka vyplatit peníze do mínusu, když na účtě nebyly peníze a nebyl ani kontokorent? Děkuji

Dobrý den,

velmi dobrá otázka, kterou doporučuji směřovat na vaši banku. V konečném důsledku je ale asi jedno, jestli peníze dlužíte bance nebo věřiteli, pro kterého dluh vymáhal exekutor (dluh musíte vyrovnat tak jako tak a kratší exekuce znamená nižší náklady vymáhání, které hradí dlužník).