Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5020, Kam zasílat výplatu při exekuci

Kam zasílat výplatu při exekuci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v exekuci. Bohužel je jich několik, ale finanční obnos je mi strháván z platu, ze kterého mi zůstává jen nezabavitelné minimum. Mám však ale momentálně problém se zasíláním výplaty budoucího zaměstnavatele. Jaké jsou prosím mé možnosti? Nemohu vést dále své účty, jelikož jsou exekutorem zastaveny, a tudíž by mi nezůstalo ani to minimum, které by mělo. Jak mohu nyní postupovat? Mám obavy, aby nebyl odstaven i účet někomu z přátel, ke kterým bych si případně to své minimum zasílala a nechci jim způsobit tyto nelehké problémy. Děkuji

Dobrý den,

velmi dobrý dotaz, který směřujte na naši politickou reprezentaci v parlamentu. Stejný problém řeší všichni lidé v exekuci, kterým stát takto upírá možnost bezhotovostního platebního styku. V Poslanecké sněmovně se již roky diskutuje o institutu tzv. chráněného účtu, který by si mohli zřídit lidé v exekuci pro zasílání výplaty a placení výdajů. Bohužel zatím nebyla politická vůle zákon schválit.