Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15351, Dlužím za odpady, město chce vymáhat peníze

Dlužím za odpady, město chce vymáhat peníze, Exekuce a insolvence

Dobrý den, od 2/2019 jsem v insolvenci. Do insolvence se přihlásilo i město ve kterém jsem já a moje dvě děti měly trvalý pobyt ohledně odpadů. Od výše zmíněného data odpady platím za sebe a děti v pořádku. Nyní jsem změnila trvalý pobyt já i děti. Paní od města ve kterém jsme měly trvalý pobyt mi napsala, že odpady od doby začátku insolvence jsou v pořádku, ale že za rok 2015 - 2018 budou vymáhat peníze za moje dvě děti za odpady a budou je vymáhat od otce dětí, který ani nemá trvalý pobyt tam, kde jsme ho měly my a ani nikdy neměl. Mají na to právo? Myslela jsem že za dluh beru zodpovědnost já a pokud za děti vznikly před insolvenci, tak jsou zahrnuty do insolvence. Mají na to právo vymáhat dluh po otci, který ani nemá a neměl stejný trvalý pobyt? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za děti a jejich dluhy odpovídají oba rodiče. Město si může vybrat, po kterém rodiči bude peníze vymáhat exekučně. A protože Vy jste chráněna insolvencí, město bude pravděpodobně peníze vymáhat po otci.