Exekuce bez přihlášení věřitelů do insolvenčního řízení - Jak se bránit a co dělat?

Dobrý den, od 6/2016 do 10/2017 jsem byl v insolvenci. Veškeré přihlášené závazky jsem uhradil a v říjnu 2017 byla insolvence ukončena. Dnes mám zablokované všechny účty s tím, že mám exekuci. Pohledávka vznikla v roce 2015 a nyní byla uvalena na mě exekuce. Jak je to možné? Věřitelé se nepřihlásili do insolvenčniho řízení, tím pádem nemají nyní nárok na exekuci. Můžete mi prosím poradit, jak jednat v tuto chvíli? Zda platit exekuci nebo jednat s právníky o nezákoné exekuci? Nevím, co dělat.

Dobrý den,

pokud jste dluh z období před insolvencí řádně uvedla v žádosti o oddlužení a věřitelé se nepřihlásili, pak je tento dluh nyní prominut a nelze ho dále vymáhat. Žádejte okmažité ukončení exekuce.