Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8637, Exekuce a výplata životního minima

Jak získat peníze z účtu se zmrazením a exekucemi?

Dobrý den, mám na účtu 2 exekuce a zajímalo by mě, jestli se dá vybrat dvojnásobek životního minima na obě exekuce. Byl jsem v bance požádat o dvojnásobek životního minima, který mi vyplatili v částce 6 820 Kč. Mohu tam jít znovu a žádat o vyplacení dalšího dvojnásobku životního minima na tu druhou exekuci? Peníze na úctě zmražené mám ve větší výši než je ten dvojnásobek životního minima. Případně co dělat abych se dostal k penězům když ten účet je zmrazený? Celkem dlužím nějakých 250 000 Kč a strhávají mi i z platu na ty exekuce a na účet mi přišlo kolem 20 000 Kč. Výplata už po strhnutí. Ale nemám se jak k penězům dostat když jsou bloknuté. Takže nemám vlastně ani korunu a jak to řešit ať mám každý měsíc aspoň nějaké peníze. Děkuji

Dobrý den,

při blokaci účtu máte nárok na jednu výplatu dvojnásobku životního minima nezávisle na počtu exekucí. Tyto peníze slouží pro překlenutí nejhoršího období (do další výplaty, ze které obdržíte nezabavitelné minimum). Zbytek peněz poslouží na uhrazení Vašich dluhů (stejně jako srážky z výplaty).