Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15442, Exekuce a změna pracovní smlouvy

Exekuce a změna pracovní smlouvy, Exekuce a insolvence

Dobry den, pritel ma exekuce a nastoupil do noveho zamestnani. Uz tam je pul roku a strahavaji mu cca 6 000 Kc, takze ma mzdu ve vysi 21 000 Kc. Tento mesic mu dali smlouvu na dobu neurcitou. Bude se strhavana castka nejak menit nebo mu to takle zustane dokud exekuci nesplati? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum je závislé na výši příjmu, typu vymáhaných pohledávek a počtu vyživovaných osob. Změna pracovní smlouvy na výpočet vliv nemá, tedy přítel by měl nadále dostávat stejně vysokou nezabavitelnou částku.