Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6351, Jak řešit exekuce zaměstnanců?

Jak řešit exekuce zaměstnanců?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím Vás o radu. Náš zaměstnanec má několik přednostních i nepřednostních exekucí. Mimo jiné u třech exekucí k nám došla i  exekuce na daňový bonus a na přeplatky z ročního zúčtování. Jedná se mi o to, jak správně a komu vyplácet daňový bonus. 1) Nepřed. exekuce „A“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy 23.3.2012 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky - daňový bonus, doručeno k nám  20.8.2018  2) Nepřed. exekuce „B“ - exekuce  srážkami ze mzdy povinného  - prvnímu plátci mzdy doručeno 23.10.2017 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněž. pohledávky z titulu daňového bonusu - doručeno k nám 28.2.2018 3) Nepřed. exekuce „C“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a  jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy, což byla naše firma 5.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky -z titulu vyplác. daňového bonusu vyplývajícího z daňového zvýhodnění u daně z příjmu FO a i další peněžité pohledávky, která bude vznikat ze stejného titulu i v budoucnu - doručeno k nám 19.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky z titulu vratitelného přeplatku na dani z příjmu fyzických osob i z titulu vratky na daňovém bonusu za zúčtovací období 2018 i ze stejných titulů vzniklých i v budoucnu došlo k nám 22.2.2019 Můj první dotaz: Komu mám správně strhávat daňový bonus ze mzdy? Dosud jsem ho posílala na exekuci „A“, protože jsem brala datum, kdy došla exekuce na mzdu 23.3.2012), ale nyní jsem vyčetla, že exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky se na jiného zaměstnavatele nevztahuje.  Takže jsem měla pravděpodobně strhnout daňový bonus na exekuci „B“, protože exekuce na bonus přišla jako první a to 28.2.2018. Je to tak?  Nebo dle jakého data se mám řídit? Nějak se v tom ztrácím.  Druhý dotaz: Kam zaslat strženou exekuci z ročního zúčtování. Přeplatek na dani z příjmu FO je jasný, ten zašlu na exekuci „C“, ale kam zaslat exekuci  z titulu vratky na daňovém bonusu , která k nám přišla 22.2.2019? Moc děkuji za brzkou odpověď

Dobrý den,

pořadí výplaty exekucí formou srážek ze mzdy se řídí datem, kdy bylo zaměstnavateli doručeno usnesení soudu o nařízené exekuci. V případě souběžného doručení dvou a více exekucí ve stejný den se tyto nároky uspokojují poměrně.