Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6351, Jak řešit exekuce zaměstnanců?

Jak řešit exekuce zaměstnanců?, Exekuce a insolvence

N

Dobrý den, prosím Vás o radu. Náš zaměstnanec má několik přednostních i nepřednostních exekucí. Mimo jiné u třech exekucí k nám došla i  exekuce na daňový bonus a na přeplatky z ročního zúčtování. Jedná se mi o to, jak správně a komu vyplácet daňový bonus. 1) Nepřed. exekuce „A“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy 23.3.2012 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky - daňový bonus, doručeno k nám  20.8.2018  2) Nepřed. exekuce „B“ - exekuce  srážkami ze mzdy povinného  - prvnímu plátci mzdy doručeno 23.10.2017 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněž. pohledávky z titulu daňového bonusu - doručeno k nám 28.2.2018 3) Nepřed. exekuce „C“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a  jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy, což byla naše firma 5.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky -z titulu vyplác. daňového bonusu vyplývajícího z daňového zvýhodnění u daně z příjmu FO a i další peněžité pohledávky, která bude vznikat ze stejného titulu i v budoucnu - doručeno k nám 19.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky z titulu vratitelného přeplatku na dani z příjmu fyzických osob i z titulu vratky na daňovém bonusu za zúčtovací období 2018 i ze stejných titulů vzniklých i v budoucnu došlo k nám 22.2.2019 Můj první dotaz: Komu mám správně strhávat daňový bonus ze mzdy? Dosud jsem ho posílala na exekuci „A“, protože jsem brala datum, kdy došla exekuce na mzdu 23.3.2012), ale nyní jsem vyčetla, že exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky se na jiného zaměstnavatele nevztahuje.  Takže jsem měla pravděpodobně strhnout daňový bonus na exekuci „B“, protože exekuce na bonus přišla jako první a to 28.2.2018. Je to tak?  Nebo dle jakého data se mám řídit? Nějak se v tom ztrácím.  Druhý dotaz: Kam zaslat strženou exekuci z ročního zúčtování. Přeplatek na dani z příjmu FO je jasný, ten zašlu na exekuci „C“, ale kam zaslat exekuci  z titulu vratky na daňovém bonusu , která k nám přišla 22.2.2019? Moc děkuji za brzkou odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pořadí výplaty exekucí formou srážek ze mzdy se řídí datem, kdy bylo zaměstnavateli doručeno usnesení soudu o nařízené exekuci. V případě souběžného doručení dvou a více exekucí ve stejný den se tyto nároky uspokojují poměrně. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

13.11.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Půjčka, u které nepřeplatíte ani korunu. A máte ji neustále po ruce. To jsou nejčastější argumenty bank, proč byste si měli pořídit kreditní kartu. Tyto kousky plastu ale mají kromě řady zajímavých výhod i několik nástrah. Seznamte se proto s jejich plusy a minusy.

Hypotéky definitivně předstihly státní půjčky. Nově bodují i nižším úrokem

Hypotéky definitivně předstihly státní půjčky. Nově bodují i nižším úrokem

11.11.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Nejprve dlouhé fronty před úřadem a pak už jen upadající zájem. Tak vypadá situace okolo projektu půjček na bydlení pro mladé, který loni představil Státní fond rozvoje bydlení. Lidi odrazují hlavně příliš komplikované podmínky i úroková sazba, která je v současnosti vyšší než u některých hypoték.

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

8.11.2019, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

Jednoduchost a důraz na moderní služby. Na to u svých běžných účtů stále častěji lákají banky na českém trhu. K tomu přidávají také minimum poplatků nebo bonusy za založení účtu. Podívejte se, jaké výhody poskytovatelé nabízejí nejčastěji.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MS

#8007, Exekuce a mikropůjčky, Exekuce a insolvence, 13.11.2019

Zdravím, před rokem jsem měl mikropůjčku, podle mě doplacenou. Asi po roce bez nějakého oznámení mi zmrazili na účtu 10 500 Kč. Když volám poskytovateli půjčky, tak mi říká, že se mnou už nemůže mluvit, že mám jednat s exekutorem. Exekutor mi řekl, že mám poslat 6 500 Kč a za měsíc mi účet odmrazí. Děkuji za radu.

Dobrý den, máte-li pocite, že jste vše řádně doplatil a nic nedlužíte, braňte se proti exekuci soudní cestou. Cílem mnoha nebankovních poskytovatelů úvěrů je dostat své dlužníky do problémů se splácením a ideálně do dlouhé exekuce. Proto důrazně doporučuji si peníze půjčovat pouze u bank, které mimo nízkého úroku (5-7%) nabízí zcela jiný přístup. 

M

#8006, Kolik nám zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 13.11.2019

Dobrý den, kolik by nám zůstávalo, kdybychom šli do insolvence? Manžel bere plat cca 32 000 Kč  a já jsem na RP a pobírám 10 500 Kč, máme dvě děti. Děkuji moc za info.

Dobrý den, manželovi by zůstávalo 17 680 Kč, Vám pak celých 10 500 Kč.

K

#8005, Exekuce a blokace účtu, Ostatní, 13.11.2019

Dobrý den, kamarádka mi dluží větší obnos peněz. Za prodej bytu ji měly přijít peníze na účet, ale údajně je zadržel exekutor. Má exekutor právo zadržet celou finanční hotovost (400 tis Kč), když dlužná částka je "jen" 20 tis Kč"? Pokud ano, za jak dlouho musí peníze uvolnit? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, je-li vaše kamarádka v exekuci, pak ji exekutor pravděpodobně zablokoval účet, na což měl s posvěcením soudu právo. Po uhrazení dluhu bude účet odblokován. Půjčování vyšší sumy peněz mezi kamarády laiky důrazně nedoporučuji (zejména je-li dlužník v exekuci). Může to být právně komplikované a můžete přijít o všechno (promlčecí lhůty, vstup do osobního bankrotu, nepřihlášení pohledávky, povinnost věřitele přezkoumat před půjčením peněz, zda bude dlužník schopen splácet, atd.). Na půjčování peněz máme banky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR