Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6351, Jak řešit exekuce zaměstnanců?

Jak řešit exekuce zaměstnanců?, Exekuce a insolvence

N

Dobrý den, prosím Vás o radu. Náš zaměstnanec má několik přednostních i nepřednostních exekucí. Mimo jiné u třech exekucí k nám došla i  exekuce na daňový bonus a na přeplatky z ročního zúčtování. Jedná se mi o to, jak správně a komu vyplácet daňový bonus. 1) Nepřed. exekuce „A“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy 23.3.2012 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky - daňový bonus, doručeno k nám  20.8.2018  2) Nepřed. exekuce „B“ - exekuce  srážkami ze mzdy povinného  - prvnímu plátci mzdy doručeno 23.10.2017 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněž. pohledávky z titulu daňového bonusu - doručeno k nám 28.2.2018 3) Nepřed. exekuce „C“: příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy a  jiných příjmů doručeno prvnímu plátci mzdy, což byla naše firma 5.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky -z titulu vyplác. daňového bonusu vyplývajícího z daňového zvýhodnění u daně z příjmu FO a i další peněžité pohledávky, která bude vznikat ze stejného titulu i v budoucnu - doručeno k nám 19.12.2018 - příkaz k provedení exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky z titulu vratitelného přeplatku na dani z příjmu fyzických osob i z titulu vratky na daňovém bonusu za zúčtovací období 2018 i ze stejných titulů vzniklých i v budoucnu došlo k nám 22.2.2019 Můj první dotaz: Komu mám správně strhávat daňový bonus ze mzdy? Dosud jsem ho posílala na exekuci „A“, protože jsem brala datum, kdy došla exekuce na mzdu 23.3.2012), ale nyní jsem vyčetla, že exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky se na jiného zaměstnavatele nevztahuje.  Takže jsem měla pravděpodobně strhnout daňový bonus na exekuci „B“, protože exekuce na bonus přišla jako první a to 28.2.2018. Je to tak?  Nebo dle jakého data se mám řídit? Nějak se v tom ztrácím.  Druhý dotaz: Kam zaslat strženou exekuci z ročního zúčtování. Přeplatek na dani z příjmu FO je jasný, ten zašlu na exekuci „C“, ale kam zaslat exekuci  z titulu vratky na daňovém bonusu , která k nám přišla 22.2.2019? Moc děkuji za brzkou odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pořadí výplaty exekucí formou srážek ze mzdy se řídí datem, kdy bylo zaměstnavateli doručeno usnesení soudu o nařízené exekuci. V případě souběžného doručení dvou a více exekucí ve stejný den se tyto nároky uspokojují poměrně. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10269, Daň z nabytí nemovitosti, Daně, 29.5.2020

Dobry den, mam zaplatit dan z nabyti nemovitych veci do 1.06. 2020. Mam to udelat nebo pockat az vlada schvali zakon o zruseni teto daně? Dekuji

Dobrý den, doporučuji využít prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání a zaplacení daně do 31/8/2020 (týká se všech, kdo měli daň platit v termínu 31/3-31/7/2020, je to automatické, není nutné o nic žádat).

ZJ

#10268, Pojištění a úmrtí klienta, Pojištění, 29.5.2020

Dobrý den, 16.4.2020 mi tragicky zahynul můj syn, 42 let. Zůstalo mi kromě jiného číslo pojistné smlouvy a já bych rád věděl, zda ona smlouva je aktivní nebo byla již dříve vypovězena. Pokud bych zaslal číslo smlouvy, obdržel bych odpověď na výše uvedený dotaz? Děkuji

Dobrý den, doporučuji s pojistnou smlouvu navštívit nejbližší pobočku pojišťovny, kde měl syn pojištění sjednané, a předložit úmrtní list. Pojišťovna Vám pak bude schopna poskytnout více informací.

TVI

#10267, Insolvence na 3 roky, Exekuce a insolvence, 29.5.2020

Dobrý den, podmínka o splacení 60% za 3 roky pro novější insolvence je podmínkou fixní, tedy o toto mohu žádat po uplynutí 36. měsíce oddlužení a je jedno, jestli mám aktuálně splaceno 60,01% nebo třeba 90% anebo mohu žádat kdykoliv mezi 1. - 36. měsícem, když se mi povede dostat za hranici 60%?

Dobrý den, ano, jakmile zvládnete splatit během 36 měsíců min. 60%, můžete požádat o prominutí zbytku insolvence (je jedno, jestli jste dosáhl 60,01% nebo 90%).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR