Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4645, Dětský účet na zasílání výplaty

Dětský účet na zasílání výplaty, Běžný účet

5.5.2018 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně dětského účtu. Chtěl bych založit na syna účet, ale abych tam mohl posílat výplatu.

Dobrý den,

toto udělat můžete, ale já to důrazně nedoporučuji. Jaký to má smysl? Jste-li v exekuci, pak exekutor obratem zablokuje účet i Vašeho syna (exekutor může zablokovat i cizí účet mimo rodinu, pakliže na něj odkláníte peníze). Máte-li pro to jiné důvody, pak vězte, že z právního hlediska by peníze byly majetkem syna (přestože pochází z Vaší výplaty). V případě nečekaných životních událostí (rozvod, konflikt v rodině) musí každé významnější nakládání s majetkem nezletilých posvětit opatrovnický soud.

Pro dětské účty platí mnohá omezení (jen pasivní itnerentbanking, omezení max. výše transakcí, atd.).

Chcete-li ušetřit poplatky za vedení účtu (dětský účet nabízí velké banky levněji než účet pro dospělé), pak si zřiďte účet u banky, kde je vše zdarma pro všechny a bez podmínek (Equa Bank, Air Bank, Fio banka).