Jak získat částku z pojistné události při exekuci?

Dobrý den, v době řešení insolvence, která se však nepodařila dotáhnout do úspěšného konce, poněvadž mám ČID 2. stupně a nepřivydělávám si, proto jsem nedosáhl ani na minimální měs. splátku (2 178,-). Pro pokračování si musím sehnat ručitele na tuhle částku, což pro mne bude problém, žiji sám. Každopádně jsem měl úraz a pojišťovna mi měla vyplatit asi 36 tis., ovšem pak mi přišla zpráva, že mám pojistné plnění obestaveno exekucí a tato částka nemůže být tedy vyplacena. Zajímalo by mne, zdali na tohle má vůbec exekutor nárok a jakým způsobem lze získat, aspoň částečně prostředky z této pojistné události. Napadlo mne jako u bankovních účtů, zažádat si o dvojnásobek životního minima, pokud tohle ovšem lze v tomto případě použít. Pokud by však existoval jiný způsob, jak přijít o co možná nejmenší částku z této pojistné události, byl bych rád za radu. Čeká mne totiž nemalý výdaj z této události a to za opravu zubů a proplacení hyaluronových injekcí do kolen, dohromady cca 25.tis Kč. Děkuji za každou dobrou radu.

Dobrý den,

na výplatu pojistného ani na jiné mimořádné příjmy nelze aplikovat pravidlo nároku na výplatu trojnásobku životního minima z účtu. Exekutor použije peníze na umoření vašich dluhů.