Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6193, Nezaplatil jsem včas pokutu, přišla exekuce

Nezaplatil jsem včas pokutu, přišla exekuce, Osobní a rodinné finance

Dobry den, nezaplatil jsem včas pokutu za rychlost (500 Kč). Platit po termínu by to nemělo smysl dle mých zkušeností (peníze zpravidla vrací a čeká se na správní l). Jelikož vím jak to běžně chodí, čekal jsem na info o budoucím správním řízení a navýšením tak pokuty na cca 2 500 Kč. To vše bych akceptoval, jelikož jsem se přestupku dopustil. Dnes po roce mi místo jakýchkoliv informací a upozornění obstavil správce daně účet na 1 000 Kč a poštou přišla exekuce na 1 000 Kč. O tu částku mi absolutně vůbec nejde, je směšná, ale díky tomu budu veden ve všech možných registrech. Jak se bránit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nezaplatil jste včas a věřitel po Vás dluh vymáhá exekučně. Na tom nevidím nic špatného. Máte pravdu, že záznam v registrech má pro Vás mnohem horší dopad než samotná pokuta ve výši 1 000 Kč. Nicméně s tím nic nenaděláte. Až budete potřebovat půjčku, věřitel si tento záznam v registrech vyhodnotí nejspíš jako "nedlužil moc, ale neobtěžuje se platit včas - nedbá na detaily", což povede k vyšší úrokové sazbě.