Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15715, Šlo by snížit exekuční srážky?

Šlo by snížit exekuční srážky?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám 4 exekuce na plat 20 000 Kč, strhávají mi 5 000 Kč, ale je to moc, jelikož vyživuji 3 děti, jedno nevlastní a dvě vlastní, žiji s přítelkyní, platím z mé výplaty nájem, elektřinu a vodu. Šlo by mi snížit splátky z 5 000 Kč na 3 000 Kč? Děkuji

Dobrý den,

exekuční srážky jsou dané zákonem a vychází z výše příjmu, typu pohledávek (přednostní/nepřednostní) a počtu vyživovaných osob. Vy máte vyživovací povinnost pouze vůči vlastním dětem, nepočítá se Vám živené nevlastní dítě ani partnerka (musela by to být manželka).