Bankovní poradce zatajuje informace a vymýšlí zvyšování dluhu - jak se bránit?

Pokračování dotazu č. 17644: Dobrý den, asi ano, ale nerozumím tomu, proč bankovní poradce mlžil a vymýšlel zvyšování dluhu a nakonec se spokojili s částkou (po výtce, že se chce KB na nás obohatit), kterou jsme zaplatili. Abych pravdu řekla, vzhledem k exekuci na bývalého o jeho dluzích jsem nic nevěděla. Mám pocit, že KB zneužívá mé tísně. Vědí, že jsem sama a mám toho stejného exekutora co měl bývalý a který dal pozdě KB peníze i když je bance přiklepl. A po mně chtěli tu častku jako kompenzaci, že dostali pozdě peníze z dražby. A teď ho poslali na mě, aniž by se poradce zmínil i přes urgenci, co vše je třeba po dražbě zaplatit. Zřejmě záměrně mlžil. Dá se tohle nějak napadnout? Díky za odpověď.

Dobrý den,

banka určitě nezneužívá ničí tísně ani situace, že jste sama. Pokud bance dlužíte peníze (a je jedno za co přesně), je třeba počítat s následky (exekuce, prodej zástavy, atd.). Píšete, že jste o ničem nevěděla. Váš pocit křivdy tak může třeba pramenit i z nedostatku informací (co všechno Vám váš bývalý o dluzích neřekl).