Jaký vliv má exekuce na příjem z mateřské a příspěvku na bydlení?

13.2.2019 Běžný účet

Dobrý den, mám exekuci. Chtěla bych zařídí malému účet, kam by mu chodila mateřská a příspěvek na bydlení. Může exekutor tyto peníze zabavit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mnoho rodičů v exekuci se snaží blokaci účtu obejít pomocí dětského účtu, ale tudy cesta nevede. Exekutor může obstavit i cizí účet, pokud si na něj necháváte zasílat peníze patřící Vám. A mateřská i příspěvek na bydlení jsou peníze náležící Vám (nikoliv dítěti).