Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10437, Chráněný účet pro dlužníky

Je v plánu zavedení chráněného účtu pro dlužníky? Kam se obrátit s dotazem?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat vás jakožto odborníků, zda nevíte jestli se bude projednávat ve Sněmovně vznik chráněného účtu pro dlužníky. Na internetu jsem našel pouze málo informací a nic moc konkrétního. Kam je možné adresovat dopis v souvislosti s chráněným účtem? Ministerstvo spravedlnosti? Děkuji

Dobrý den,

v současné chvíli se nic takového neplánuje. Politici slibují chráněný účet (resp. o něm minimálně hovoří) roky. Podnět doporučuji adresovat spíše politikovi či politické straně, které volíte (tito lidé hájí v Parlamentu Vaše zájmy a předkládají příslušné návrhy zákonů). Ministerstva jsou spíše servisní organizace, které řeší zadání vládnoucích politických stran.