Jak se domluvit na rozumném splátkovém kalendáři při exekuci a co hrozí vašemu penzijnímu připojištění?

Dobrý den, můj bývalý přítel mě uvedl v omyl a nechal mě podepsat směnku s dalšími čtyřmi lidmi a firmou, která je ovšem nefunkční a k zaplacení se nemá. Celková výše s úrokem a soudními poplatky je cca 1,6 mi. Kč. Soud požaduje zaplacení po všech společně a nerozdílně. Budu se sice odvolávat, ale prý jsem pro soud svéprávná a mám vědět co podepisuji. Můj měsíční plat je 19 000 Kč čistého. Dá se s exekutorem domluvit splátkový kalendář v rozumné částce? Může mi exekučně zabavit celé naspořené penzijní připojištění? Kolik mi cca nechá z platu? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s čistým platem 19 000 Kč a bez vyživovaných osob (dětí) Vám v exekuci bude zůstávat zhruba 13 000 Kč. Penzijní připojištění exekutor zabavit nemůže (pokud byste nepožádala o výplatu peněz - pak ano). Ohledně podpisu směnky - došlo-li k podvodu či násilí, můžete u soudu prokázat tento trestný čin pachateli. Nicméně pokud jste směnku podepsala dobrovolně, je to tak jak Vám řekl soud - jste svéprávná, máte např. i voličské právo, kterým ovlivňujete životy jiných. Nelze nyní tvrdit "nevěděla jsem co podepisuji". Váš podpis by nebyl platný jen tehdy, pokud byste v době podpisu byla úředně zbavena svéprávnosti.