Mohu dlužit v insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli když je člověk v insolvenci, kterou řádně splácí, může dostat exekuci. Jde o to, že odmítám uhradit částku od O2 ve výši 8 000 Kč. Tvrdí, že jsem porušila podminky smlouvy, což je nesmysl. Smlouva uzavřena na 2 roky dne 6.11.2018, na smlouvě uveden závazek do 5.11.2020, po konzultaci s jejich pracovníkem na chatu, mi řekl že můžu smlouvu vypovědět k 6.11.2020, to jsem udělala. K této smlouvě jsem měla dostat netbook (ten dovezli ke mně domů dne 8.11.2018). A to je ten problém, tím, že prý jsem ukončila smlouvu k 6.11.2020 (což závazek byl dle smlouvy do 5.11. 2020) a tím prý jsem porušila podminky. Jenže smlouva byla platná jen do 5.11.2020, připadá mi to jako podvod. Abych dodržel podmínky jak uvádí, musela bych si opět na 2 roky prodloužit smlouvu, což jsem již nechtěla. Jsem maximálně ochotná uhradit adekvátní částku cca 400 Kč, ale rozhodně ne 8 000 Kč. Jsem osoba pečující o těžce zdrav. nezl. syna, nemám přijem. Insolvenci splácí na základě darovací smlouvy. Bojím se možné exekuce ze strany O2.

Dobrý den,

insolvence Vás chrání pouze před exekučně vymáhanými dluhy, které vznikly před vstupem do osobního bankrotu. Během insolvence na sebe nesmíte brát další závazky, kterým byste nebyla schopna dostát. Nedokáži posoudit váš spor s O2, ale pokud by jejich nárok byl oprávněný a Vy jste dluh nevyrovnala, nejenže by O2 mohla dluh vymáhat exekučně, ale navíc by to mohl být bráno jako porušení pravidel insolvence (osobní bankrot by Vám mohl být ukončen).